تغییر یکجا تمامی آدرس ها و لینک ها در وردپرس با استفاده از افزونه WP Migrate DB بهمراه آموزش افزونه

چنانچه قصد تغییر آدرس وب سایت خود و یا بخشی از آدرس های سایتتان را به صورت یکجا دارید و آشنایی کافی نیز با مدیریت پایگاه داده خود یا همان دیتابیس ندارید و همچنین در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس بهتره می برید امروز قصد داریم یک افزونه ساده و کار آمد را به شما معرفی کنیم که به راحتی میتوانید بصورت یکجا تمامی آدرس های و لینک های خود را تغییر دهید، افزونه ای که قصد معرفی و آموزش آن را داریم افزونه WP Migrate DB می باشد که یکی از ساده ترین و در عین حال کارامد ترین پلاگین تغییر آدرس بصورت یکجا در وردپرس می باشد.

افزونه WP Migrate DB

کوچ و یا مهاجرت کردن به آدرس جدید با WP Migrate DB

با استفاده از این افزونه میتوانید براحتی کلیه آدرس های سایت و یا بخشی از اون رو تغییر بدید و برای این کار نیاز به دانش خاص نیستم و میتونید بدون درگیر شدن با دیتابیس که ممکن هست باعث مشکلات و خرابی هایی شود بتوانید آدرس های خود را بصورت یکجا تغییر دهید، افزونه فوق یکی از قوی ترین و بهترین افزونه های موجود در مخزن وردپرس برای تغییر آدرس ها می باشد که با هم آموزش اون رو دنبال می کنیم.

نصب و فعال سازی افزونه WP Migrate DB

برای این کار کافیه از بخش پنل پیشخوان وردپرس از منو راست و بخش افزونه ها وارد صفحه ی افزودن شوید و نام افزونه را سرچ و فعال سازی نمایید و یا اینکه از طریق لینک موجود در پایین همین صفحه وارد مخزن وردپرس شوید و به صورت دستی دانلود و نصب نمایید.

پس از نصب افزونه از منوی ابزارها>> Migrate DB را مشاهده می‌کنید.

تغییر یکجا تمامی آدرس ها و لینک ها در وردپرس

با کلیک روی گزینه Migrate DB می‌توانید امکانات موجود در افزونه را مشاهده کرده و به تنظیم آن بپردازید.

عکس زیر در حالت Export File:

عکس زیر در حالت Find & Replace:
در صفحه تنظیمات چهار تب موجود است که تنها 2 تب مهم می باشد و مهم ترین تب، تب Migrate می باشد که به بررسی بخش های آن خواهیم پرداخت.
Export File: با انتخاب این گزینه میتوانید از دیتابیس خودتون چه با تغییر آدرس و چه بدون تغییر آدرس خروجی بگیرید، دقت داشته باشید در این بخش تغییرات با وجود تغییر آدرس در دیتابیس ذخیره نخواهند شد و فقط صرفا برای خروجی گرفتن هست و میتوانید خروجی را با آدرس جدید بگیرید.
Find & Replace: با انتخاب این گزینه منو مربوط به تغییر آدرس فعال خواهد شد.
New URL: در این کادر آدرس جدید و یا آدرسی که قصد مهاجرت به آن را دارید وارد نمایید.
Old URL: در این بخش آدرس قدیمی و یا آدرسی که قصد تغییر آن را دارید وارد نمایید.
Close: این گزینه برای بستن ردیف های اضافی است.
Add Row: با زدن این دکمه میتوانید آدرس های بیشتری برای تغییر اضافه کنید.
Export: در صورتی که گزینه 1 فعال باشد این بخش به حالت Export در خواهد آمد و در صورتی که Find & Replace فعال باشید به مانند عکس دوم در بالا Find & Replace را مشاهده خواهید کرد.
Advanced Options: در اینجا نیز اطلاعات پیشرفته‌ای مشهود است که مربوط به پایگاه داده است. می‌توانید آن‌ها را علامت بزنید. اما پیشنهاد می‌شود به حالت پیش‌فرض اکتفا کنید.
تب تنظیمات Setting

در اینجا می‌توانید با اسکرول کردن این نوار، حداکثر میزان ظرفیت درخواست خود را مشخص کنید.

براحی توانستید با استفاده از این آموزش از پایگاه داده خود بکاپ تهیه کنید و یا آدرس سایت خود را برای مهاجرت کردن به آدرس یا سایت دیگر تغییر بدهید. این افزونه راحت ترین و بی دردسر ترین راه بدون آنگه آسیبی به پایگاه داده بزنید این امکان را در اختیار شما قرار می دهد.

در حال بارگذاری...

5/5 - (3 امتیاز)