bell book-open bookmark check clock flag heart home layers link mail map-pin message-circle message-square phone-call search send tag telegram unlock user-plus users

icon نصب و کانفیگ مجازی ساز VMware ESXi

نصب و کانفیگ مجازی ساز VMware ESXi، یکی از محبوب ترین مجازی سازهای دنیا که طرفداران زیادی در سراسر جهان و همینطور کشور ما دارد Vmware (وی ام ویر) نام دارد. vmware یک نرم افزار برای مجازی سازی (virtualization) و ارائه سرویس های cloud میباشد.که توسط یک شرکت امریکایی اولین بار در سال 2004 منتشر گردید و این نرم افزار قدرتمند قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های  Microsoft Windows, Linux, and Mac OS X را دارا میباشد. نرم افزار vmware برای سرورها با نام های  VMware ESX و VMware ESXi شناخته میشود. در واقع مجازی ساز vmware امکان ساخت سرورهای مجازی مستقل با منابع تعیین شده را برای شما میسر میکند یعنی میتوانید منابع سرورتون را تقسیم کنید و چندین سرور مجازی ایجاد نمایید.

این مجازی ساز bare metal است، به ‌این معنی که بصورت مستقیم بر روی سخت‌افزار نصب می‌گردد، و مانند برنامه‌های دیگر (به‌عنوان مثال vmware workstation) نیاز به نصب روی سیستم عامل ندارد. در اصل سیستم عامل مستقل از hypervisor ( برنامه ای که توسط آن ماشین مجازی ساخته می شود ) است که VMkernel روی آن قرار دارد. توسط این سیستم عامل مدیران شبکه میتوانند ماشین های مجازی زیادی را بسته به قدرت سخت افزاری سرور ایجاد نمایند و به راحتی بر روی آنها مدیریت نمایند. مدیران شبکه میتوانند با استفاده از کنسول VMware vSphere Client بر روی این نوع سرور ها مدیریت نموده و وضعیت سخت افزاری آن را مانیتور نمایند. از جمله مزایای آن این است که میتوانید با هزینه کم تعداد بیشتری سرور را روی خط بیاوریم و به راحتی از هر کجای دنیا بر روی آن مدیریت کرد ،کاری که من همیشه انجام می دهم.

نیازمندی های راه اندازی یک سرور مجازی

برای مشاهده کلیک کنید

برای این موضوع شما کافیست یک سیستم حداقل با مشخصات زیر داشته باشید :

  • CPU : Intel Core 2 duo or higher version of CPU
  • 2GB Memory
  • 50GB Hard-drive Free space

برخی از خدمات میهن پرداز در زمینه نصب و کانفیگ مجازی ساز VMware ESXi:

  • تهیه سخت افزار مورد نیاز (در صورت نیاز به تهیه از مجموعه میهن پرداز).
  • کانفیگ روتر و شبکه مجازی ساز.
  • کانفیگ امنیتی.
  • نصب و آپگرید Vmware.